Колаж «Стосунки педагогів з батьками вихованців»
Час проведення: 10 – 15 хвилин.
Мета:
- познайомити педагогів зі стратегіями взаємодії, підвищити їх комунікативну компетентність, розширити розуміння різних сторін діяльності педагога, міжособистісних стосунків, усвідомити виникаючі труднощі;
- усвідомити різні ролі, позиції, особливості індивідуального стилю взаємодії з оточуючими людьми, що виявляється визначальним для ефективної професійної діяльності;
- розвивати завдяки техніці колажу розуміння асоціативного з»язку кольору, якості, фактури матеріалу з реальним образом, зображаючи в просторі, об»ємно, на площині засобами ритму, форми, лінії, кольору;
- познайомити, як за допомогою відношень контрасту, зобразити різноманітні стани, почуття, думки завдяки подібності образів за формою, кольором, контуром, як передати стосунки в об»ємних композиціях – прийомами обривання, зминання.
Матеріали, обладнання, які можуть використовуваться:
клей ПВА, основа (картон, ватман ), серветки, журнали, газети, листівки, стрічки, маркери, крейда, фарби, шаблони або готові контурні малюнки, скотч, ножиці, крупа (сіль, пісок, пластикат), папір, тканина, нитки, різний матеріал, що напохваті.
Під час роботи групи над колажем можна супроводжувати музичним фоном для покращення настрою, створення творчої атмосфери.
Хід проведення:
Учасникам пропонують створити індивідуальний колаж за темою «Співпраця педагогів з батьками. Мої стосунки з батьками вихованців», заохотити використовувати запропоновані матеріали для втілення різних сторін співпраці з батьками. Техніка колажування - це аплікація, картина, що переходить у конструювання, розвиває почуття кольору, ритму, дрібну моторику.
Особливості методики «колаж» в тому, що індивідуальне створення відбувається під час групової, соціальної взаємодії, з подальшим обговоренням. Індивідуальні колажі доповнюють роботи один одного ( можливий варіант передачі по колу, кожний отримує свою роботу, доповнену колегами).
На створення колажу відводиться 10 хвилин. Потім учасники, за бажанням презентують свої творчі доробки, розкривають його зміст.
Інтерактивні методи роботи з педагогами
"Дерево очікувань, вражень від зустрічі і побажань"
яке колективно створили вихователі-методисти,
практичні психологи, соціальні педагоги -
учасники майстер-класу